Reklam
Reklam
Advert

Huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine online eğitim

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları, kurumlar arası iş birliği ve kaliteli hizmet sunumunu arttırmak amacıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik online (çevrim içi) hizmet içi eğitimler düzenleyecek.

Huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine online eğitim
Huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine online eğitim admin
Bu içerik 23 kez okundu.
Reklam


Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı huzurevleri ve özel engelli bakım merkezlerinde görev yapan personele hitap edecek hizmet içi eğitimler; 1 Mart-31 Mayıs 2021 tarihleri arasında 13 farklı konuda online (çevrim içi) olarak gerçekleşecek. Kovid-19 (korona virüs) pandemi tedbirleri dolayısıyla huzurevi ve engelli bakım merkezlerinde kalan engelli ve yaşlı sakinler ile kuruluşta görevli personelin süreçten en az şekilde etkilenmeleri ve psikososyal yönden desteklenmesi amacıyla söz konusu eğitim konularının içeriği de pandemi şartlarına göre genişletildi.


Eğitim planlaması kapsamında Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı ve İl Müdür Yardımcısı Hamit Gümüş ziyaret edildi. Ziyarette; OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seydi Ahmet Ağaoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlknur Aydın Avci, Evde Hasta Bakımı Hemşireliği Ana Bilim Dalı'nda görevli Arş. Gör. Alaattin Altın ve Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevli Uzm. Fizyoterapist Lütfi Arslan tarafından verilecek online eğitimler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı