Reklam
Reklam
Advert

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Samsun’da yer alan okullarda fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, kalitesinin arttırılması, okullar arası başarı farklarının azaltılması, alet, makine ve teçhizatlarının yenilenmesi, döner sermayenin güçlendirilmesi, üretime katkı sağlayacak yönetici, öğretmen ve öğrencilerin maddi imkanlarının iyileştirilmesi ve sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteli insan gücünün karşılanması hedefleniyor.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi
Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi admin
Bu içerik 23 kez okundu.
Reklam

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Samsun'da yer alan okullarda fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, kalitesinin arttırılması, okullar arası başarı farklarının azaltılması, alet, makine ve teçhizatlarının yenilenmesi, döner sermayenin güçlendirilmesi, üretime katkı sağlayacak yönetici, öğretmen ve öğrencilerin maddi imkanlarının iyileştirilmesi ve sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteli insan gücünün karşılanması hedefleniyor.


Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye çapında başlatılan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Samsun'da 17 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde faaliyetler devam ediyor. Proje kapsamında yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin her konuda desteklenmesine, eğitim ortamlarının iyileştirilmesine ve üretimin arttırılmasına hız veriliyor. Proje başlangıcından bu yana Samsun'da proje tanıtım toplantıları, okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi, öğretmenlere ve idarecilere yönelik Sınai Mülkiyet Hakları, Ölçme Değerlendirme ve İlkyardım eğitimleri, Bilim ve Sanat Merkezi Meslek Liseleri İşbirliği toplantıları, “Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarıyla Buluşuyor Projesi” çalışmaları, Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği eğitimleri devam ediyor.


Proje ile 17 okulun fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, kalitesinin arttırılması, okullar arası başarı farklarının azaltılması, alet, makine ve teçhizatlarının yenilenmesi, döner sermayenin güçlendirilmesi, üretime katkı sağlayacak yönetici, öğretmen ve öğrencilerin maddi imkanlarının iyileştirilmesi ve sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteli insan gücünün karşılanması hedefleniyor.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı