Reklam
Reklam
Advert

OKA'dan tecrübe paylaşımı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), OKA’nın bölgesinde hayata geçirdiği iyi uygulama örneklerinin incelenmesine yönelik ’Tecrübe Paylaşımı Programı’nda bir araya geldi.

OKA'dan tecrübe paylaşımı
OKA'dan tecrübe paylaşımı admin
Bu içerik 27 kez okundu.
Reklam

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), OKA'nın bölgesinde hayata geçirdiği iyi uygulama örneklerinin incelenmesine yönelik 'Tecrübe Paylaşımı Programı'nda bir araya geldi.


10-12 Mart 2021 tarihlerini kapsayan programda FKA İmalat Sanayinde Dönüşüm Birimi uzmanları OKA'nın TR83 Bölgesi'nde uyguladığı iyi uygulama örneklerine ilişkin incelemelerde bulundu, uygulama çalışmaları ile ziyaretler gerçekleştirdi.


Tokat Yatırım Destek Ofisi (YDO) uzmanları eşliğinde Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Küçük Sanayicilerin Büyük İş Birliği” projesi ile kurulan Tokat Ortak Kullanım Tesisi ziyareti ile başlayan program, Samsun YDO ile Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi uzmanları eşliğinde Ajans'ın Samsun merkez hizmet binasında OKA liderliğinde kurulan TR83 Bölgesi Rekabetçilik ve Dış Ticaret Destek Merkezi çalışmalarını özetleyen bir sunum ve firmalarının da katılımıyla gerçekleştirilen ihracat pazar istihbaratı pratik uygulamaları ile devam etti.


Programın son gününde ise TR83 Bölgesi Rekabetçilik ve Dış Ticaret Destek Merkezi'nin protokol uygulama ortaklarından olan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yetkilileriyle toplantı yapıldı. Ardından Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyetlerine devam eden "Amesia Çalışan Arı Kadınlar Kooperatifi" ziyaret edilerek program sona erdi.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı