Reklam
Reklam
Advert

Kurupelit Yerleşkesi ıhlamurlarla daha da yeşillenecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) üst yönetiminin ‘yeşil ve doğa dostu bir kampüs’ hedefiyle başlattığı çalışmalar, Kurupelit Yerleşkesi’nde bütün yoğunluğuyla devam ediyor.

Kurupelit Yerleşkesi ıhlamurlarla daha da yeşillenecek
Kurupelit Yerleşkesi ıhlamurlarla daha da yeşillenecek admin
Bu içerik 21 kez okundu.
Reklam

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) üst yönetiminin ‘yeşil ve doğa dostu bir kampüs' hedefiyle başlattığı çalışmalar, Kurupelit Yerleşkesi'nde bütün yoğunluğuyla devam ediyor.


OMÜ'nün çevre dostu ve sürdürülebilir politika ve programları doğrultusunda kampüse kazandırılan ve “Ihlamur Yolu” olarak adlandırılan alan, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın da katıldığı programla ıhlamurlarla ağaçlandırıldı.Kampüs, 160 ıhlamur fidanıyla daha zenginleşti


Rektörlük Çevre Düzenleme Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında Mühendislik Fakültesi ile yapımı devam eden yeni Veteriner Fakültesinin ön tarafında bulunan ve Samsun Teknopark'a uzanan yol üstündeki alana 160 adet ıhlamur fidanı dikildi. ‘Ihlamur Yolu' adı verilen ve ıhlamur fidanlarıyla süslenen alandaki ağaçlandırma faaliyetine Rektör Ünal, kendisine eşlik eden Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy ile birlikte iştirak etti.“Yeşilin farklı tonlarıyla örnek bir kampüs oluşturmaya çalışıyoruz”


Kurupelit Yerleşkesi'nin sürdürülebilir bir ekosisteme kavuşması adına doğa sevgisi ve bilincini pekiştirmeyi ve ağaç dikimini teşvik etmeyi öncelediklerini belirten Rektör Ünal, doğal bitki örtüsü, biyolojik çeşitliliği ve yeşilin farklı tonlarıyla Kurupelit Kampüsü'nü örnek bir yaşam alanına dönüştürmeye çalıştıklarını dile getirdi.


Ardından Rektör Ünal; Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy, Çevre Düzenleme Müdürlüğünden Orman Mühendisi Şenol Koç ve diğer çalışanların eşliğinde ıhlamur fidanlarını toprakla buluşturdu.


Etkinlikte, Orman Mühendisi Şenol Koç'tan yerleşkedeki ağaçlandırma ve çevre düzenlemeleri hakkında bilgi alan Rektör Ünal, hatıra fotoğrafıyla da çalışanlarla aynı karede yer aldı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı