Reklam
Reklam
Advert

SAMÜ'den ‘kalite' hamlesi

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof.

SAMÜ'den ‘kalite' hamlesi
SAMÜ'den ‘kalite' hamlesi admin
Bu içerik 20 kez okundu.
Reklam

Dr. Mahmut Aydın, “Kalite süreçlerini tamamlayarak daha verimli faaliyetler yürüteceğiz” dedi.


SAMÜ'de TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi gerçekleştirildi. Samsun Üniversitesi kalite çalışmaları kapsamında; Türk Standartları Enstitüsü Uzmanı Yılmaz Öztürk tarafından, 01-09 Nisan 2021 tarihleri arasında Samsun Üniversitesi Rektörlük konferans salonunda "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi" verildi.“Kalite süreçlerini tamamlayarak daha verimli faaliyetler yürüteceğiz”


Üniversite olarak kalite süreçlerinin oluşturulması kapsamında yoğun bir çalışma sürecine girdiklerini ifade eden SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Samsun Üniversitesinin kaliteli hizmet vermekte yarışır hale gelmesi ve sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesini artırmak ve standart hale getirmek için çalışma başlattık. Çalışmalar kapsamında, üniversitemiz yönetici ve personeline yönelik olarak yedi gün süren TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde kalite süreçlerini tamamlamış daha da verimli çalışmalar gerçekleştiren bir üniversite olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.Sürecin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor


Eğitime; akademik birimlerden dekan/müdür yardımcıları, fakülte/yüksekokul/enstitü sekreterleri; idari birimlerden ise birim amirleri ile gönüllü kalite elçileri olmak üzere 45 kişi katıldı. Eğitim süresince katılımcılara kalite yönetim sistemi temel eğitimi, dokümantasyon eğitimi ve iç tetkik eğitimi verildi. TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları hemen başlayacak olup, 2021 yılı sonunda sürecin tamamlanması planlanıyor.


Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin'in hazır bulunduğu eğitim, anı fotoğrafı çekimi ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı