Reklam
Reklam
Advert

Oturaklar da kaldırıldı

Samsun’da yıllardır Ramazan ayında açık olan ama çay satışı yapmayıp, oruç tutup, namaz saatini bekleyenlerin dinlenmesi için açık olan çay ocaklarının önündeki oturakların süngerleri, fiziksel mesafenin korunması amacıyla söküldü.

Oturaklar da kaldırıldı
Oturaklar da kaldırıldı admin
Bu içerik 21 kez okundu.
Reklam

Samsun'da yıllardır Ramazan ayında açık olan ama çay satışı yapmayıp, oruç tutup, namaz saatini bekleyenlerin dinlenmesi için açık olan çay ocaklarının önündeki oturakların süngerleri, fiziksel mesafenin korunması amacıyla söküldü.


Salgın öncesi Ramazan ayında birçok esnaf, lokanta, kahvehane, çay ocağı, pastane gibi yerler faaliyetlerini sürdürüyordu. Ancak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan tarihi Saathane Meydanı civarındaki çay ocaklarında ise dükkanlar açık olmasına rağmen çay satışı yapılmıyordu. Oruçlu olan vatandaşlar çay ocaklarına oturup, Büyük Cami'de namazlarını kıldıktan sonra iftar saatine kadar zaman geçiriyorlardı. Çay ocağı sahipleri de Ramazan dolayısıyla ocağın altını iftardan önce yakmıyordu.


Bu Ramazan ayında da yıllardır devam eden gelenek, tekrar korona virüsü engeline takıldı. Saathane civarındaki çay ocakları korona yasakları dolayısıyla sadece esnafa servis yaparken, çay ocaklarının önünde bulunan oturakların ise fiziksel mesafeyi korumak adına süngerleri çıkartıldı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı