Reklam
Reklam
Advert

Atakum'da ‘evde destek' kayıtları başladı

Atakum Belediyesi, ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile dezavantajlı gruptaki vatandaşlara evde bakım desteği vereceği Evde Destek Hizmetleri Birimi’nin hazırlıklarını tamamladı.

Atakum'da ‘evde destek' kayıtları başladı
Atakum'da ‘evde destek' kayıtları başladı admin
Bu içerik 27 kez okundu.
Reklam

Atakum Belediyesi, ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile dezavantajlı gruptaki vatandaşlara evde bakım desteği vereceği Evde Destek Hizmetleri Birimi'nin hazırlıklarını tamamladı. Kayıt başvurularının başladığını müjdeleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Evdeki ihtiyaçlarınızda, Atakum Belediyesi yanınızda” dedi.


Atakum Belediyesi, kent genelinde evde bakıma ihtiyaç duyan yurttaşların yanında olabilmek için kısa süre önce Evde Destek Hizmetleri Birimi'ni kurdu. Kısa sürede altyapı çalışmaları tamamlanan birim, kayıt başvurularını başlattı. Buna göre, Atakum'da 65 yaş ve üzeri yurttaşlar ile dezavantajlı gruptaki yurttaşlar birimin evde temizlik, psiko-sosyal destek, kişisel bakım ve teknik destek alabilecek. Başvurular ise 0362 437 43 18 ile 0552 963 02 80 numaralı hatlardan yapılabilecek.Uzman ekip kuruldu


Yurttaşların evlerinde ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Atakum Belediyesi tarafından uzman ekip kuruldu. Ekipte, çalışmanın topluma daha faydalı olması için araştırmalar yapmak için bir sosyolog, yararlanıcıların psikolojik sağlıklarını korumak için çalışacak iki psikolog, evde kuaförlük hizmeti verebilmek için bir kuaför, evlerde temizlik gerçekleştirmek için altı temizlik personeli, yaş almış yurttaşların bakımını sağlayacak iki yaşlı bakım uzmanı; tansiyon, nabız, şeker ölçümü gibi sağlık takibi yapacak bir de hemşire ile evin tamir, onarma gibi teknik ihtiyaçlarını karşılayacak iki teknik personel de yer alıyor.“Atakum'a hayırlı olsun”


Atakum'da ciddi oranda yaş almış nüfusun olduğuna dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Her geçen gün Atakumlularla olan dayanışmamızı çeşitlendiriyor ve büyütüyoruz. Bu defa, önceki aylarda Atakum Belediye Meclisi'nden geçirerek altyapı çalışmalarını tamamlayan Evde Destek Hizmetleri Birimimiz saha çalışmalarına başlıyor. İçinde yaşadığımız koşulların bize dayattığı, belediyenin görev ve sorumluluk alanlarından birisi olan Evde Destek Hizmetleri Birimimiz kentimizde 65 yaş ve üzeri ile dezavantajlı grupta yer alan yurttaşlarımıza evlerinde temizlik, psiko-sosyal destek, kişisel bakım ve teknik destek hizmeti verecek. Maalesef çok uzun zamandır korona virüs pandemisi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması yaşıyoruz. Pandemi öncesinde sağlıklı olan yurttaşlarımız bugün sağlık sorunları yaşıyorlar ve desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Altyapısı özenle hazırlanmış ve uzman personelle donatılmış birimimiz ihtiyaç duyulan destekleri yurttaşlarımıza evlerinde verecek. Hazırladığımız modelle bir babanın, bir çocuğun ailesine ne yapması gerekiyorsa hepsini yapacağız. Yeni birimimiz tüm Atakum'a hayırlı olsun” diye konuştu.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı