Reklam
Reklam
Advert

Sağlık-İş üyeleri taleplerinin karşılanması için rektörlüğe yürüdü

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) Samsun Şubesi üyeleri, taleplerinin karşılanması için rektörlüğe yürüyüş düzenledi.

Sağlık-İş üyeleri taleplerinin karşılanması için rektörlüğe yürüdü
Sağlık-İş üyeleri taleplerinin karşılanması için rektörlüğe yürüdü admin
Bu içerik 26 kez okundu.
Reklam


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi Hastanelerinde çalışan Sağlık-İş üyesi işçiler, 23 Aralık 2020 tarihinden bu yana bitirilemeyen toplu iş sözleşmesinin imzalanmamış olmasını protesto etti. Sağlık çalışanları, Tıp Fakültesi Dekanlığı önünden ellerindeki döviz ve pankartlarla sloganlar eşliğinde rektörlük binasına kadar yürüdü."Gelin iş barışımızı sağlayalım, sözleşmemizi yenileyelim"


Yürüyüşün bitiminde konuşma yapan Sağlık-İş Samsun Şube Başkanı İrfan Kalyoncu, "Gelin iş barışımızı sağlayalım, sözleşmemizi yenileyelim, insanların, çalışanların memnun olacağı şekilde imzalayalım. OMÜ'yü alkışlatalım, teşekkür edelim. Sayın Rektör Hocamız sesimizi duyuyor inanıyorum. Mutlaka uzlaşma yolu var. Bugüne kadar gelen teklifleri paylaştık, bundan sonra da paylaşacağız. Biz OMÜ çalışanları olarak işimize, aşımıza, hastanemize sahip çıkıyoruz. Bizler emekli olana kadar buradayız. Makamdakiler, işçinize dokunun, bizlere dokunun, dualarımızı alın. Alın ki biz de sabahleyin işe geldiğimizde moralli bir şekilde çalışalım. Paylaşmasını bilenlere sesleniyorum, işçinin sesini duyun, duyun ki sırtınız yere gelmesin" dedi.


Açıklamanın ardından çalışanların maaş bordroları toplandı ve rektörlüğe verildi. Bir süre slogan atan grup, ardından sessizce dağılıp tekrar görevlerinin başına döndü.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı