Reklam
Reklam
Advert

İlkadım Belediyesi'nden “Sevgi İzi Projesi”

SAMSUN (İHA) – İlkadım Belediyesi’nin “Sevgi İzi Projesi” Fevzi Çakmak Mahallesi’nde başladı.

İlkadım Belediyesi'nden “Sevgi İzi Projesi”
İlkadım Belediyesi'nden “Sevgi İzi Projesi” admin
Bu içerik 22 kez okundu.
Reklam

SAMSUN (İHA) – İlkadım Belediyesi'nin “Sevgi İzi Projesi” Fevzi Çakmak Mahallesi'nde başladı.


Türkiye'nin dört bir yanında zihinsel engelli bireyler ve alzheimer hastalarının güvenliği için yürütülen Sevgi İzi Projesine tam destek veren İlkadım Belediyesi, pilot mahalle olarak Fevzi Çakmak Mahallesi'nde çalışmalara başladı. Sevgi İzi Projesini İlkadım ilçesine taşıyan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, projenin ilk adımını Fevzi Çakmak Mahallesi'nden başlattı. Mahalle Muhtarı Çağlar Işık'ın öncülüğünde mahalle muhtarlığına getirilen vatandaşların kollarına kayboldukları zamanlarda bulunmalarına olanak sağlayacak olan sevgi izi yapıldı.


Projeye tüm mahalle muhtarını ortak edeceklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Sevgi İzi gibi engellilerimiz için oldukça önem arz eden bir projeye destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Zihinsel engelli olan, alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan yakınlarımızın bir gün aniden gözümüzün önünden kaybolacağı korkusunu hep yaşarız. Bu sadece Türkiye'de değil tüm dünyada önemli bir sorun. Asıl önemli olan ise bu tür rahatsızlığı bulunan yakınımızın kendini ifade edemeyecek olması. Kaybolduğunda nereye gideceğini, ne yapacağını bilemeyecek olması. Böyle bir durumda ailenin yasadığı ıstırabın ne kadar büyük olduğunu düşünebiliyor musunuz? Ağzı var, dili yok, melek gibi bu insanlar son derece savunmasız, her türlü tehlikeye açık ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz. Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana engellilerimiz için yürüttüğümüz projeler ile her zaman onların yanlarında oluyoruz, hayatta aksayan yanlarını doldurmaya çalışıyoruz. Sevgi İzi Projesine verdiğimiz destek ile şehrimizdeki engelli bireylerin yaşamlarını güvenli bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Proje neticesinde engelli kardeşlerimizin kollarına yapılacak ‘Sevgi İzi' ile gönüllerimizde her daim iz bırakan engelli kardeşlerimizin kaybolmalarını engelleyeceğiz. Bugün Fevzi Çakmak Mahallemizde Sevgi İzi uygulamasına başladık” dedi.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı