Reklam
Reklam
Advert

Samsun Vergi Dairesi'nden yapılandırma hatırlatması

Samsun Vergi Dairesi tarafından Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun’dan yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapması gerektiği hatırlatıldı.

Samsun Vergi Dairesi'nden yapılandırma hatırlatması
Samsun Vergi Dairesi'nden yapılandırma hatırlatması admin
Bu içerik 30 kez okundu.
Reklam

Samsun Vergi Dairesi tarafından Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapması gerektiği hatırlatıldı.


Kanunun birçok önemli imkan ve kolaylık getirdiği belirtilen açıklamada, Kanun'un 2'nci maddesinden yararlanmak isteyen borçluların, başvurularını Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet adresi (www.gib.gov.tr) ya da e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapabilecekleri gibi bağlı bulundukları vergi dairesine doğrudan veya posta yoluyla ya da diğer vergi daireleri aracılığıyla da yapabilecekleri belirtildi. İdari para cezası ve ecrimisil borçlarını Kanunun 3'üncü maddesi kapsamında yapılandırmak isteyen borçluların ise başvurularını idari para cezasını veren/ecrimisili tespit ve takdir eden idarelere yapmaları gerektiği belirtildi.


Kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapması gerektiği belirtilerek, başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden birinin tercih edileceği bildirildi. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin ise 30 Eylül 2021 (bu tarih dâhil) tarihine kadar yapılması gerektiği duyuruldu. Kanundan yararlanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birinin de taksitle ödemeyi tercih etmişlerse ilk iki taksitin süresinde ödenmesi olduğu, ilk 2 taksiti süresinde ödemeyenlerin, Kanun'un getirdiği imkânlardan yararlanamayacağı da vurgulandı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı