Reklam
Reklam
Advert

Samsun Mmo'dan Enerji Verimliliğine Çözüm Önerisi

Makine Mühendisleri Odası (MMO) ile Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) işbirliğinde düzenlenen seminerde konuşan MMO Samsun Başkanı Kadir Gürkan, “Enerji verimliliği ve bunu sağlarken kullanılan donanım ve yazılımlar için dışa bağımlılığı sona erdirmeliyiz” dedi.

Samsun Mmo'dan Enerji Verimliliğine Çözüm Önerisi
Samsun Mmo'dan Enerji Verimliliğine Çözüm Önerisi
Bu içerik 217 kez okundu.
Reklam

Makine Mühendisleri Odası (MMO) ile Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) işbirliğinde düzenlenen seminerde konuşan MMO Samsun Başkanı Kadir Gürkan, "Enerji verimliliği ve bunu sağlarken kullanılan donanım ve yazılımlar için dışa bağımlılığı sona erdirmeliyiz" dedi.

MMO Samsun Şubesi ve TTMD Samsun İl Temsilciliği işbirliği ile üyelere yönelik "Binalarda Bütünsel Enerji Verimliliği ve Enerji Modelleme" semineri düzenlendi. MMO Samsun Şubesi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde açılış konuşması yapan MMO Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, TTMD ile 2 dönem boyunca çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, "TTMD, meslek disiplinimizin ihtisaslaşmış bir sivil toplum örgütüdür. Odamızın da kardeş kuruluşudur. Her türlü etkinliği birlikte yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Bugün burada bu sektördeki gelişmeleri, nereye gittiğimizi, neler olduğunu ve neler yapılabileceğini paylaşılacağız" dedi.

Sadece binalarda değir her alanda enerji verimliliğinin çok önemli olduğunu ifade eden Kadir Gürkan, "Enerji verimliliğini gerçekleştirirken ana amaçlarımızdan biri de enerjide dışa olan bağımlılığı azaltmaktır hiç kuşkusuz. Bunu yaparken kullanılan donanımlar ve yazılımlar için de dışa bağımlılık sürüyor. Biz enerji verimliğinin olmasını istiyoruz ancak bu enerji verimliliğine yönelik yazılımların ve donanımların 'devlet, teşvik, destek' mekanizmaları içinde öncelik verilerek yerli ve milli yazılım ve donanım üretiminin özendirilmesini de istiyoruz" diye konuştu.

Seminerde TTMD konuşmacısı Makine Mühendisi İbrahim Çakmanus, katılımcılara "Binalarda Bütünsel Enerji Verimliliği ve Enerji Modelleme" konusunda detaylı bilgi verdi. - SAMSUN

haber Samsun Mmo dan Enerji Verimliliğine Çözüm Önerisi haberler haberi haberleri HABER HABERLER Makine Mühendisleri Odası Maden Mühendisleri Odası Makine Mühendisi Samsun Mmo
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı