Reklam
Reklam
Advert

OMÜ'den iş birliği protokolü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren OMÜ-TTO’nun arasındaki diyalog ve güven ortamının oluşturularak işbirliğinin güçlendirilmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

OMÜ'den iş birliği protokolü
OMÜ'den iş birliği protokolü admin
Bu içerik 15 kez okundu.
Reklam

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren OMÜ-TTO'nun arasındaki diyalog ve güven ortamının oluşturularak işbirliğinin güçlendirilmesi için iş birliği protokolü imzalandı.


Online olarak gerçekleşen törende; Rektör Prof. Yavuz Ünal ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, protokol metnine imza attı. İmza törenine; OMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Recep Sancak ile OMÜ-TTO yetkilileri de hazır bulundu.


Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi TTO'sunun gelişimine katkı sunacak ve iki üniversite arasındaki ilişkilerin de güçlenmesini sağlayacak bu iş birliğinden mutluluk duyduğunu söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.


3 yıl geçerli olacak anlaşmayla; Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin sahip olduğu teknoloji transfer ofisi yönetimine ilişkin bilgi, birikim ve deneyimlerinin OMÜ-TTO aracılığı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ne aktarılmasını, yeni teknoloji ve süreç geliştirme aşamalarında katkı sağlayarak kalite ve verimlilik arttırıcı sonuçların alınmasını, ortak araştırma-geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarının gerçekleştirilmesini ve bilgi-teknoloji transfer çalışmalarının yürütülmesi amaçlanıyor.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı