Reklam
Reklam
Advert

Atakum'da 3 Milyon Liralık Yatırımda Sona Doğru

Atakum'da 3 milyon liralık yatırımda sona doğruSAMSUN - Osmanlı Hamamları Projesi'nde sona yaklaştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 milyon TL'lik dev yatırım ile bölge turizmine de ciddi katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, 'Osmanlı mimarisini, son teknoloji...

Atakum'da 3 Milyon Liralık Yatırımda Sona Doğru
Atakum'da 3 Milyon Liralık Yatırımda Sona Doğru
Bu içerik 254 kez okundu.
Reklam

Atakum'da 3 milyon liralık yatırımda sona doğru

SAMSUN - Osmanlı Hamamları Projesi'nde sona yaklaştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 milyon TL'lik dev yatırım ile bölge turizmine de ciddi katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, "Osmanlı mimarisini, son teknoloji ile buluşturduğumuz Osmanlı Hamamların açılışı için gün sayıyoruz" dedi.
Atakum Belediyesinin önemli projelerinden olan Osmanlı Hamamları'nda sona gelindi. Toplam 1600 metrekare kapalı, 1000 metrekare yeşil alanı bulunacak olan 3 milyon TL'lik dev yatırımın, turizme de ciddi katkı sağlayacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Hemşehrilerimiz ister, biz yaparız. Atakum'a önemli bir değer daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.
Bay ve bayan iki hamam
Atakum Osmanlı Hamamları Projesi hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden hamam projemizde sona yaklaşıyoruz. Bay ve bayan hamamı olarak iki ayrı yapı şeklinde tasarlanan projemizde 800 metrekarelik havuz kısmı ve 800 metrekarelik hamam kısmı olacak. Toplam 1600 metrekare kapalı alan olacak. Çevresinde 1000 metrekarelik yeşil alan donatısının yapılacağı bu önemli projemiz, içeriği itibariyle sauna, tuz odası ve havuzun yer aldığı örnek bir yapı olacak. Osmanlı mimarisi ve günümüz teknolojisinin buluştuğu Osmanlı Hamamları Projesi'nin fikir aşamasından yapım aşamasına kadar destekçisi olan Atakumlu hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
3 milyon TL'lik dev yatırım
Osmanlı Hamamları'nın, 3 milyon TL'lik dev bir yatırım olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, tamamlandığında hayranlık uyandıracak olan projeyle ilgili olarak, "Atakum ilçe halkının ihtiyaçlarına karşılık verecek olan hamam projesi, öte yandan da turizme önemli bir katkı olacak. Projesiyle bile örnek olan Osmanlı Hamamları Projemiz, tamamlandığında Türkiye'nin önemli turizm noktaları arasında yerini alacak. Samsun'da 2016 yılında hibe alınan tek proje olan Osmanlı Hamamları'nın toplam maliyeti 3 milyon TL civarında olacak. Bunun 656 bin TL'lik kısmı hibe olarak karşılanıyor. Tamamlandığında hayranlık uyandıracak bir fiziksel yapıya sahip olacak olan Osmanlı Hamamları Projemiz, başarılı belediyecilik çalışmamız olarak diğer önemli projelerimiz arasında yerini alacak" şeklinde konuştu.

haber Atakum da 3 Milyon Liralık Yatırımda Sona Doğru haberler haberi haberleri HABER HABERLER Türkiye Cumhuriyeti İshak Taşçı Türkiye Samsun Uğurlu Atakum
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı