Reklam
Reklam
Advert

Samsun aşılamada ‘mavi' kategoriye geçti

19 Tablosu’nda Samsun ‘mavi’ kategoriye geçerek düşük riskli iller arasındaki yerini aldı.

Samsun aşılamada ‘mavi' kategoriye geçti
Samsun aşılamada ‘mavi' kategoriye geçti admin
Bu içerik 29 kez okundu.
Reklam

19 Tablosu'nda Samsun ‘mavi' kategoriye geçerek düşük riskli iller arasındaki yerini aldı.


Aşılamada uzun bir süre turuncu ve sarı kategoride kalan Samsun, 19 Ağustos itibari ile mavi kategoriye geçti. Yüzde 75,3 aşılanma oranına ulaşan Samsun, düşük riskli iller arasında yer aldı. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, aşılamada mavi kategoriye geçilmesi hakkında şu ifadeleri kullandı:


“Kıymetli hemşehrilerim; sizlerin desteği ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bu akşam itibarıyla ilimiz genelinde ilk doz korona virüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75.3'e yükseldi ve mavi kategorideki düşük riskli iller arasındaki yerimizi aldık. Bu güzel gelişme vesileyle aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Henüz ilk doz aşısını yaptırmamış olan yüzde 24.7'lik kesimde yer alan vatandaşlarımızdan, kısa süre sonra başlayacak olan eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal ve ekonomik hayatımızın da bir daha kısıtlamalardan olumsuz etkilenmemesi adına hassasiyet göstererek bir an önce aşılarını yaptırmalarını, ilk doz aşısını olan vatandaşlarımızdan da toplumsal bağışıklığın tam olarak sağlanması için büyük önem arz eden ikinci doz aşılarını ertelemeden yaptırmalarını istirham ediyorum.”

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı