Reklam
Reklam
Advert

Bafra'ya kombine silaj ve küspe paketleme makinesi

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığı tarafından desteklenen "Samsun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında alınan kombine silaj ve küspe paketleme makinesi Samsun’un Bafra ilçesinde kuruldu.

Bafra'ya kombine silaj ve küspe paketleme makinesi
Bafra'ya kombine silaj ve küspe paketleme makinesi admin
Bu içerik 16 kez okundu.
Reklam

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığı tarafından desteklenen "Samsun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında alınan kombine silaj ve küspe paketleme makinesi Samsun'un Bafra ilçesinde kuruldu.


Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından projelendirilen DOKAP destekli 3 adet alınan kombine silaj ve küspe paketleme makinesi Havza ve Ladik'in ardından Bafra Ziraat Odası Başkanlığı hizmetine sunuldu.


DOKAP tarafından yüzde 80 hibeli kombine silaj ve küspe paketleme makinesinin Bafra'da kurulumu yapıldı. Makinede deneme paketlemeler yapılmaya başlandı. Geçici olarak Kolay Kavşağı yanında bulunan yere kurulan makine ile hayvancılık yapan çiftçilerin getirdikleri yem bitkilerinin paketlenmesine başlandı.


Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, “Bafra Ovası ve kırsalı şu anda bir numara. Şu an mevcut olan yüzde 80 hibeli silaj paketleme makinesinin deneme aşamasındayız. Hayvancılığa destek vermek için biz bu makineyi çalıştırmaktayız. Yüzde 80 hibeli aldığımıza göre maliyet fiyatına şu an 500 kilo paketlemeyi 50 liraya yapıyoruz. 500 kilo ve 250 kilo olarak paketleme yapıyoruz. 500 kilo isteyene 500 kilo, 250 kilo isteyene 250 kilo olarak paketleme yapıyoruz. Makinenin mükemmel bir çalışması var. Şu an yer durumumuz belli değil ama yakın zamanda yerini tesit edip sabitleştirilecek. Bütün hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz römorku ile gelecek paketlenip ahırına götürüp koyacak. Ne çürüme ne de zayi olayı olacak var. Bunun amacı silajın sağlıklı olması. Hayvan yeminde büyük bir kalite ve proteini var. Bunun için mücadele etmekteyiz” dedi.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı