Reklam
Reklam
Advert

Tarihi ahşap camiye restorasyon

Samsun’un Çarşamba ilçesi Ustacalı köyü Kırıklar mevkisinde bulunan tarihi ahşap cami, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ediliyor.

Tarihi ahşap camiye restorasyon
Tarihi ahşap camiye restorasyon admin
Bu içerik 22 kez okundu.
Reklam

Samsun'un Çarşamba ilçesi Ustacalı köyü Kırıklar mevkisinde bulunan tarihi ahşap cami, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ediliyor.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) Şube Müdürlüğü tarafından Ustacalı Camisi'nde restorasyon çalışması başlatıldı. Aslına uygun bir şekilde restore edilen camide güçlendirme çalışması da yapılacak. Ahşap döşeme ve ahşap taşıyıcı dikmeler, ahşap mahfil korkulukları ve çıtalı ahşap tavan kaplamasının aslına uygun olarak yenileneceği camide, kadınlar mahfiline çıkış merdiveni sökülerek aslına uygun ahşap merdiven çalışması gerçekleştirilecek.Bir ecdat yadigarı daha ayağa kalkıyor


Tarihi ve kültürel mirasa yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ahşap camiler Samsun turizmi açısından ayrı bir yere sahip. Onlardan biri de Çarşamba ilçemizde bulunan Ustacalı Cami. Atıl durumda kalmış bu tarihi camiyi aslına uygun şekilde restore ediyoruz. Çalışmalar hızla devam ediyor. Samsun'daki anıtsal yapıları, birer birer restore ederek ayağa kaldırıyoruz. Cami, restorasyon çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz ibadete açılacak" diye konuştu.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı