Reklam
Reklam
Advert

OMÜ Veteriner Fakültesi'ne ICVAS 2021'de “En İyi Poster Ödülü”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Gizem Sözüöz, hazırladığı posterle “6th International Congress on Veterinary and Animal Sciences (ICVAS 2021)” isimli uluslararası bilimsel kongrede en iyi poster ödülünü kazandı.

OMÜ Veteriner Fakültesi'ne ICVAS 2021'de “En İyi Poster Ödülü”
OMÜ Veteriner Fakültesi'ne ICVAS 2021'de “En İyi Poster Ödülü” admin
Bu içerik 13 kez okundu.
Reklam


2–4 Eylül 2021 tarihlerinde çevrim içi (on-line) düzenlenen kongrede OMÜ Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Alper Çiftci'nin danışmanlığını yaptığı yüksek lisans öğrencisi Gizem Sözüöz, en iyi poster ödülüne “The Isolation of Lactobacillus Acidophilus and Enterococcus Faecium from Faeces of Healthy Dogs and Determination of Their Probiotic Properties” isimli çalışmasıyla ulaştı.


Kongrede ayrıca yine Prof. Dr. Alper Çiftci'nin danışmanlığını yaptığı doktora öğrencisi İlhan Şahin de “The Characterisation of Dichelobacter Nodosus Isolates from Footrot Cases of Sheep” isimli çalışma ile en iyi poster dalında ikincilik ödülüne değer görüldü.


Ödül alan Gizem Sözüöz ile İlhan Şahin'in danışmanlığını üstlenen Prof. Dr. Alper Çiftci, bu süreç boyunca öğrencileriyle güzel bir sinerji yakaladıklarını belirtirken, Üniversite adına alınan bu değerli ödüllerin gelecek bilimsel aktiviteler için de motivasyon kaynağı olmasını temenni ederek destek ve katkısı olanlara teşekkürlerini sundu.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı