Reklam
Reklam

Hamsi 5 Lira

Hamsinin bol çıkması ve kilosunun 5 lira olması Samsun’da hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Hamsi 5 Lira
Hamsi 5 Lira
Bu içerik 230 kez okundu.
Reklam

Hamsinin bol çıkması ve kilosunun 5 lira olması Samsun'da hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Karadeniz'den bol miktarda çıkan hamsi tezgahlarda geniş yer kaplıyor. Karadeniz insanın vazgeçilmezi olan hamsinin fiyatının da düşmesi vatandaşların iştahını iyice kabartıyor. Sabahın erken saatlerinde balıkçılara giden vatandaşlar taze ve ucuz hamsi alarak evinin yolunu tutuyor. Balığın bol olması ve vatandaşın rağbet göstermesi Samsunlu balıkçıları da memnun ediyor.

Aydoğan: "Hamsi bizim için vazgeçilmez"

Hamsi fiyatının uygun olduğunu belirten hamsi alan Yusuf Aydoğan isimli bir vatandaş, "Mevsimine göre hamsi çok ucuz. İstanbul'da hamsi 25 lira, burada 5 lira. Hamsi yerli ve çok taze. Deniz ürünlerini haftada en az 2-3 kez yiyeceksin. Sağlık için balık çok önemli. Ama hamsi bizim için vazgeçilmez. Deniz ürünlerinin en yararlısı hamsi. Doktorlarda tercih ediyor" dedi.

Köse: "Zaman geçtikçe daha da irileşecek"

Tezgahlarda hamsi bereketinin yaşandığını belirten balıkçı Hasan Köse, "Hamsi 5 lira. Çok taze ve lezzetli. Hamsi bolluğu belli bir zaman devam eder. Hamsi zaman geçtikçe daha da irileşecek, güzelleşecek. Vatandaşlarımızın da hamsiye yoğun bir talebi var. Vatandaşlar hem taze hem ucuz hamsi yeme fırsatı yakaladı. İnşallah böyle devam eder" diye konuştu.

Aydın: "Hamsi Karadeniz'in incisi"

İki gündür hamsinin bol olduğunu söyleyen balıkçı Kurtça Aydın, "Hamsi hem ucuz hem vatandaşın çok sevdiği bir balık. Hamsi Karadeniz'in incisi. İki aydır biz de hamsiyi bekliyoruz. Hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzü güldü" şeklinde konuştu.

Bayrak: "4 liraya da düşebilir"

Diğer balıkların bu aralar hamsi ve palamut kadar rağbet görmediğini belirten balıkçı Halit Bayrak, "Hamsi patladı. Deniz hamsi dolu. Ordu, Giresun, Fatsa'dan hamsi geliyor. 5 liraya kadar düştü. 4 liraya da düşebilir çünkü çok hamsi var. Bundan sonra hamsi bol. Palamut da bol. Palamudun 5 tanesini 10 liraya satıyoruz. Çupra, levrek, somon da fazla bir değişiklik yok. Sargan da çok çıkıyor. 10 liraya kadar düştü. Bu ara hamsi ve palamut hem tazeliği hemde fiyatıyla fazla rağbet görüyor" ifadelerini kullandı. - SAMSUN

haber Hamsi 5 Lira haberler haberi haberleri HABER HABERLER Hasan Köse Karadeniz Istanbul İstanbul Giresun Aydoğan Samsun Aydın Sabah Fatsa Ordu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Yurt Genelindeki Trafik Kazaları Mobese Kameralarına Böyle Yansıdı
Yurt Genelindeki Trafik Kazaları Mobese Kameralarına Böyle Yansıdı