Reklam
Reklam
Advert

Kale Tamam, Sıra 'Komando Evi'nde

Kale tamam, sıra 'komando evi'nde Askerliğini komando olarak yapan Emrullah Kaya, yaptığı 'kale'nin üzerinde, komando arkadaşlarını ağırlayabileceği 'komando evi' yapıyorSAMSUN - Askerliğini komando olarak yaptığı sırada yaşadığı doğal ortamdan esinlenerek bir tepede kendisine 'kale' yapan...

Kale Tamam, Sıra 'Komando Evi'nde
Kale Tamam, Sıra 'Komando Evi'nde
Bu içerik 230 kez okundu.
Reklam

Kale tamam, sıra 'komando evi'nde
Askerliğini komando olarak yapan Emrullah Kaya, yaptığı 'kale'nin üzerinde, komando arkadaşlarını ağırlayabileceği 'komando evi' yapıyor

SAMSUN - Askerliğini komando olarak yaptığı sırada yaşadığı doğal ortamdan esinlenerek bir tepede kendisine 'kale' yapan Emrullah Kaya, şimdi ise kalenin üzerinde 'komando evi' yapıyor.
Samsun'da yaşayan 48 yaşındaki Emrullah Kaya vatani görevini komando olarak yerine getirdi. Askerliğinin büyük bir bölümünü dağlarda geçiren Kaya, dağlardaki doğal ortamdan etkilenerek kendisine askeri üsse de benzeyen bir kale yaptı. 750 metrekare alana sahip, ön cephe yüksekliği 35 metre olan kaleyi tek başına yaklaşık 5 ay gibi bir sürede yapan Emrullah Kaya, askerde aldığı hazzı yaptığı kalede tekrar yaşıyor. Kaya, bu sefer de kalenin üstünde komando arkadaşlarını ve komutanlarını ağırlayabileceği bir 'komando evi' yapıyor. Ahşap malzemeden yaptığı 'komando evi'nin bir salonu ve iki odası olacak. Kısa sürede yapıyı tamamlayacağını belirten Kaya, komando arkadaşlarını 'komando evi'nde misafir edeceğini belirtti.
"Dağlarda yaşadığım o hazzı burada tekrar yaşamış oluyorum"
Doğal yaşamı çok sevdiğini belirten Emrullah Kaya, "Ormanın bitişiğinde ve yüksek bir noktada arsamız vardı.
Bu yerin önü uçurum. Doğal bir güzelliği vardı. Taş duvarlarla etrafını çevirdim. Şimdi üzerinde ahşaptan bir ev yapıyorum. Buranın önü deniz, yan tarafı orman. Bir oda önünde de balkon yapacağım. Yatmak için yan tarafında iki oda yapacağım. Askerliğimi komando olarak yaptım. Askerliği çok sevdim. Dağlarda yaşadığım o hazzı burada tekrar yaşamış oluyorum. Şehrin gürültüsünden uzak bir yer. Doğal bir yapı. Tabiri caizse küçük kulübe, komando evi. Yapımında sadece taş ve ahşap kullanıyorum. Her şeyi doğal. Komando arkadaşlarım ve komutanlarım Samsun'a geldikleri zaman onları ağırlamak için bu kulübeyi yapıyorum. Onları burada ağırlamak istiyorum. Onları burada ağırlamaktan memnun olacağım" dedi.

haber Kale Tamam Sıra Komando Evi nde haberler haberi haberleri HABER HABERLER Komando Samsun Uzak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı