Reklam
Reklam
Advert

Kuyumcuların 'Altınmatik' Tepkisi

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, 'Altınmatik' uygulamasını eleştirerek, bu uygulamanın doğru olmadığını savundu.

Kuyumcuların 'Altınmatik' Tepkisi
Kuyumcuların 'Altınmatik' Tepkisi
Bu içerik 224 kez okundu.
Reklam

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, "Altınmatik" uygulamasını eleştirerek, bu uygulamanın doğru olmadığını savundu.

Altınmatik uygulaması hakkında bazı eleştirilerde bulunan Özman, "Altın, kuyumcuların önemli bir getiri kaynağıdır. Bu hizmeti vatandaşa en iyi şekilde sağlayan kurum da kuyumcudur. Biz bu konuda onlara her türlü hizmeti vermek için çaba sarf ediyoruz. Altınmatik'in ülkemizde kullanılmaya başlanmasıyla birlikte sözde vatandaşlarımız para çeker gibi bu cihazlardan altın çekebilecek ve yatırım yapabilecekler. Ancak altın bizim bir kültürümüzü de yansıtıyor. Mesela biz düğünlerimizde olsun, nişanlarımızda olsun ve ya özel günlerimizde olsun kişilere altın takarız. Altınmatik bu kültürü yaşatabilir mi veya kutu ve kurdele verecek mi? Bu uygulama bence doğru değildir" dedi.

"Sığınacak iyi bir liman"

Yatırımcılara seslenerek bazı önerilerde bulunan Salih Özman, "Bu dönemlerde yapılacak olan en mantıklı yatırım altındır. Altın fiyatları şu aralar çok sakin seviyelerde seyrediyor. Bu dönemler altın için yatırım yapılacak olan dönemlerdir. Türkiye'de şu anda altının gram fiyatı 155 lira 65 kuruştur. Bu fiyat 143 liralardan bu seviyelere kadar ulaştı. Altının gramında 10 liradan fazla bir yükseliş yaşandı. Bu çok ciddi bir kazançtır yatırımcı için. Türk yatırımcı her zaman altına yatırım yapabilir. Altın sığınacak iyi bir limandır" diye konuştu. - SAMSUN

haber Kuyumcuların Altınmatik Tepkisi haberler haberi haberleri HABER HABERLER Türkiye Cumhuriyeti Türkiye Samsun Söz Fi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı