Reklam
Reklam
Advert

Lösemi Hastası Çınar'a Donör Olmak İçin Kuyruk Oluşturdular

Lösemi hastası Çınar'a donör olmak için kuyruk oluşturdular Tokat'ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına destek veren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Lösemi Hastası Çınar'a Donör Olmak İçin Kuyruk Oluşturdular
Lösemi Hastası Çınar'a Donör Olmak İçin Kuyruk Oluşturdular
Bu içerik 433 kez okundu.
Reklam

Lösemi hastası Çınar'a donör olmak için kuyruk oluşturdular
Tokat'ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına destek veren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

TOKAT - Tokat'ta, lösemi hastası 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar için sosyal medyada başlatılan kan bağışı kampanyasına destek veren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Çınar Yılmaz Yanar'a uygun ilik bulunması için Tokat'ta yaşayan yakınları sosyal medya üzerinde 'Çağrıma kulak ver' başlığında kampanya başlattı. Tokat Belediyesi hoperlöründen vatandaşlara kampanya için çağrıda bulunuldu. Yeraltı Çarşısı yanında konuşlanan Kızılay Kan Bağışı otobüsü önünde form dolduran vatandaşlar Çınar'a uygun donör bulunması için kan verdi. Kısa sürede çok sayıda kişinin kan bağışında bulunmak istemesi nedeni ile vatandaşlar kuyruk oluşturdu. 3 tüp kan veren duyarlı vatandaşlar Çınar gibi ilik bekleyen binlerce çocuğa ayrıca ümit oldu.
Çınar'ın dayısı Yasin Fatih Eryol, lösemi hastaları için donör sayısını düşük olması nedeni ile daha geniş kitlelere ulaşmak için kampanya düzenlediklerini ifade ederek, "İnşallah bu kampanya ülke geneline yayılacak, biz ve bizim yavrularımız gibi yüzlerce hastaya umut olacağını düşünüyoruz. Kampanyanın Türkiye'ye mal olacağını düşünüyorum" dedi.
Kampanyaya vatandaşların yanı sıra siyasi parti temsilcileri de destek verdi. Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, ailenin talebi üzerine başlatılan kampanyaya MHP ve Ülkü Ocakları olarak destek verdiklerini söyledi. 2 gün sürecek olan kampanyaya vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Çalışkan, "Çok önemli bir kampanya, bu kampanyaya destek verenler sadece Çınar'a umut olmayacaklar. Türkiye'de başka bir ildeki losemi hastalarına umut olacaklar. Başka illerde kan bağışında bulunanlarda Çınar'a umut olmuş olacak" dedi.
AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ise Çınar'a umut olacak olan kampanyaya destek verdiklerini söyledi. Kampanyaya Tokat'ta gösterilen duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Başkan Polat, "Cuma gününde tüm kardeşlerimizden dua bekliyoruz.Rabbim inşallah yavrumuzun ve ailesinin yüzünü güldürsün bu Cuma saati hürmetine" diye konuştu.
Ordu 'nun Fatsa İlçesi'nde memur olan Gürkan ve Ayşin Yılmaz Yanar çiftinin oğlu Çınar Yılmaz Yanar'ın Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam ediliyor.

haber Lösemi Hastası Çınar a Donör Olmak İçin Kuyruk Oluşturdular haberler haberi haberleri HABER HABERLER Milliyetçi Hareket Partisi Adalet Ve Kalkınma Partisi Ak Parti Genel Merkezi Türkiye Cumhuriyeti To
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı