Reklam
Reklam

Alaçam'da Asayiş Toplantısı

Samsun’un Alaçam ilçesinde Kaymakam Oğuz Alp Çağlar başkanlığında daire amirleri sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla asayiş toplantısı yapıldı.

Alaçam'da Asayiş Toplantısı
Alaçam'da Asayiş Toplantısı
Bu içerik 361 kez okundu.
Reklam

Samsun'un Alaçam ilçesinde Kaymakam Oğuz Alp Çağlar başkanlığında daire amirleri sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla asayiş toplantısı yapıldı.

Alaçam Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Amiri Kenan Bıyık, İlçe Jandarma Komutanı Murat Şenyurt, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkanları ve muhtarlar katıldığı toplantıda öncelikli olarak "Eğitimde Güvenlik" konuları ele alındı.

Eğitimde özellikle okul giriş, çıkışları ile okulların fiziki yapılarının güvenli hale getirilmesi, okul çevrelerindeki kişi ve işletmelere dikkat edilip denetlenmesi hususunda çalışmaların aksatılmadan devam ettiğini ifade eden Kaymakam Çağlar, "Devletimiz, milletimiz için vardır, bizler de sizler için buradayız. Devletin gücü içerisinde birçok hususta hizmet üretmeye çalışıyoruz. Kurum amirlerimizin kapıları şikayet ve talepleri kabul etmek ve çözüm üretmek için her zaman ve herkese açıktır" dedi.

İlçedeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hadi Uyar ise, "İlçe genelinde yapılan ve yapılmasını planladığımız hizmetlerin, projelerinin hızlı bir şekilde çözüme ve halkımızın hizmetine sunmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz" diye konuştu.

Bütün mahallelerin giriş ve çıkışlarına güvenlik amaçlı kamera sistemi kurulmasının önemine değinen İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt, Habilli Mahallesi hudutları içerisinde bulunan avlak bölgesi sazlık ve çevresinde bulunan karavanların kaldırılması hususunda bilgiler verdi.

Emniyet Amiri Kenan Bıyık da okulların başlaması ile birlikte okul önlerinde gereksiz bekleyen kişilerin emniyete bildirilmesi hususunda okul idarecilerini bilgilendirdi. Bıyık, ilçe sınırları içerisinde ve dışarısında vatandaşların çok dikkatli olması gerektiğini ve telefon dolandırıcılığı konusunda gelen telefonu derhal kapatarak 155 hattına aramaları yolunda uyarılarda bulundu.

Konuşmaların ardından muhtarlar mahallelerini ilgilendiren konularda daire amirlerine sorular sorarak izlemeleri gereken kanuni yollar hakkında bilgiler aldılar. - SAMSUN

haber Alaçam da Asayiş Toplantısı haberler haberi haberleri HABER HABERLER Oğuz Alp Çağlar Kenan Bıyık Hadi Uyar Jandarma Şenyurt Samsun Alaçam
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Yurt Genelindeki Trafik Kazaları Mobese Kameralarına Böyle Yansıdı
Yurt Genelindeki Trafik Kazaları Mobese Kameralarına Böyle Yansıdı