Reklam
Reklam
Advert

Türk Askeri İdlib'te! TSK: Gözlem Noktaları Oluşturulmaya Başlandı

Özel Kuvvetler’e bağlı askerlerin dün gece İdlib’e girmesinin ardından ilk resmi açıklama yapan TSK, gözlem noktaları oluşturulduğunu duyurdu. Sınır ötesinden de ilk fotoğrafı paylaştı.

Türk Askeri İdlib'te! TSK: Gözlem Noktaları Oluşturulmaya Başlandı
Türk Askeri İdlib'te! TSK: Gözlem Noktaları Oluşturulmaya Başlandı
Bu içerik 487 kez okundu.
Reklam

İdlib'te keşif faaliyetlerini başlatan  TSK, Özel Kuvvetler'e bağlı askerlerle  İdlib'e girdi. Konuyla ilgili açıklama yapan  TSK, gözlem noktaları oluşturulduğunu açıkladı.

DÜNDEN İTİBAREN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde görev yapacak  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladı.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla  İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde görev yapacak  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 08 Ekim 2017 tarihinde icrasına başlanan keşif faaliyetleri ile koordineli olarak, 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren Gözlem Noktalarını teşkil faaliyetlerine başlamıştır.  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini  Astana sürecinde Garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedirler.

BÖLGEDEN İLK FOTOĞRAF PAYLAŞILDI

Öte yandan  Türk Silahlı Kuvvetleri  İdlib operasyonundan ilk fotoğrafı da patlaştı. Fotoğrafta zırhlı araçlar ve Türk bayrağı göze çarpıyor.


12 ZIRHLI ARAÇLA İDLİB'E GİRİLDİ

Günlerdir sınıra asker ve zırhlı araç sevkiyatı yapan  TSK'dan yeni haber geldi. 8 Ekim'de  İdlib'de keşif faaliyetlerini başlatan  TSK, bu akşam Özel Kuvvetler'den oluşan 12 zırhlı araç ve yaklaşık 120 askerle  İdlib'e girdi.

İNSANSIZ HAVA ARACI, DEVRİYE GEZDİ

Askerlerimizin sınır geçişi yapmasından önce ve intikal sırasında  TSK'ya bağlı bir insansız hava aracı, bölgede havadan devriye görevi icra etti.

120 Özel Kuvvetler Askeri İdlib'e Girdi
Mehmetçik'in Katıldığı İdlib Operasyonunda, Sınır Ötesinden İlk Kare Geldi
Haberler haber son dakika Türk Askeri İdlibte! TSK Gözlem Noktaları Oluşturulmaya Başlandı haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı