Reklam
Reklam
Advert

Hacı Osman Deresi temizleniyor

Samsun’un Havza ilçesinde bulunan Hacı Osman Deresi temizleniyor.

Hacı Osman Deresi temizleniyor
Hacı Osman Deresi temizleniyor admin
Bu içerik 32 kez okundu.
Reklam

Samsun'un Havza ilçesinde bulunan Hacı Osman Deresi temizleniyor.


Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi'nde başlayan temizlik çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Başkan Özdemir, “Dere yatağının temizlenmesi hem halkımızın sağlığı hem de ilçemizin sel ve su taşkınlarına karşı korunması önemli” dedi.


Havza ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi'nin Bahçelievler, Çay ve Yeni Mescit Mahallelerinden geçmekte olan bin 100 metrelik bölümü ikinci bölümü için Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Havza Belediyesi iş birliği ile çalışma başlatıldı. Hacı Osman Deresi yatağında yapılan çalışmalara Havza Belediyesi tarafından araç desteği veriliyor.


Çalışma alanın ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, bir süre çalışmaları inceleyerek SASKİ Havza Şube Müdürü Deniz Kayan'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Sebahattin Özdemir çalışmalar kapsamında Hacı Osman Deresi yatağının 500 metrelik kısmının temizlik çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğünce derenin ilk etabı tamamlanmıştı. Şimdi ise ikinci etap temizlik çalışmalarımıza SASKİ ile başladık. Dere yatağının temizlenmesi hem halkımızın sağlığı hem de ilçemizin sel ve su taşkınlarına karşı korunması önemli. Havza Belediyesi olarak bizlerde çalışmalara destek vermekteyiz. Yapılan çalışma ile 3 mahallemizden geçmekte olan Hacı Osman Deresi'nin bin 100 metrelik bölümü temizlenecek. Yağmur sezonu öncesi yapılan bu çalıma ile sel riski de ortadan kalkacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve SASKİ yetkililerine teşekkür ederim” diye konuştu.


Çalışmaları takip eden Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Çalışkan ise Havza Belediye Başkanı Özdemir ve Kayan'a teşekkür ederek, “Dere yatağı zaman içerinde ağaç ve diğer bitki örtüsü ile kaplanmıştı. Bu da hem sel riski hem de yılan gibi hayvanlardan dolayı tehdit oluşturuluyordu. Yapılan çalışmalar ile bu riskler ortadan kalktı” ifadelerini kullandı.


Başkan Özdemir'e Havza Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ömer Büyük eşlik etti.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı