Reklam
Reklam
Advert

AFAD'dan OMÜ Yaz Okulu öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi

SAMSUN (İHA) – Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaz Okulu Uzaktan Eğitimine dahil olan üniversite öğrencilerine Uzaktan Afet Farkındalık Eğitimleri verildi.

AFAD'dan OMÜ Yaz Okulu öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi
AFAD'dan OMÜ Yaz Okulu öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi admin
Bu içerik 32 kez okundu.
Reklam


Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Projesi'nin Afete Hazır Gençler kategorisi kapsamında gerçekleşen eğitimler OMÜ Rektörlüğü iş birliği ve desteğinde gerçekleşti.


OMÜ Yaz Okulu Programı devam eden 8 fakültesinde öğrenim gören yaz okulu öğrencilerine ulaşılarak bilgilendirme ve bilinçlendirme gerçekleştirildi. 15 eğitmen görev alarak 109 saat Uzaktan Afet Farkındalık Eğitimi verdi. 10-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen eğitimlerde Afetlere Hazırlık Yılı Ağustos Ayı teması olan Deprem Anı / Tatbikat ve AFAD Gönüllüsü Sistemi'ne ilişkin duyuru ve bilgilendirme de yapıldı.


Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında bireyden başlayarak toplumun tüm kesimine, afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, bireylerde farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Proje ile bireylerin yaşadıkları mekânlarda alabilecekleri temel önlemler ve afetlerde doğru davranış şekilleri paylaşılarak, afet ve acil durum planları yapılarak alınabilecek temel önlemlere yönelik bilgilendirmeler yapılıyor.


AFAD Gönüllüsü Sistemi ile de kurumsal yapılar ve toplumun iş birliğini güçlendirmek, afet yönetiminin başarısını arttırmak, kamu kurumlarının çalışmaları gibi faktörlerin yanı sıra vatandaşların direkt katılımını sağlama amacı güdülüyor.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı