Reklam
Reklam
Advert

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Fotosafari

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Fotosafari Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla fotosafari gerçekleştirildi. AA, 14 Ekim 2017 Cumartesi

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Fotosafari
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Fotosafari
Bu içerik 208 kez okundu.
Reklam

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla fotosafari gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan öncülüğünde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği ile Başkent Ankara Meclisi tarafından "Fotoğraf avcılarına rastgele" sloganıyla deltada fotosafari düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, deltadaki ziyaretçi merkezinde düzenlenen törende, fotosafarinin, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesi için çalışmaların sürdüğü Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin tanıtımına katkı sağlayacayağını söyledi.

"Deltada hiç bu kadar su çekilmemişti"

Deltada bugünlerde su çekilmesi görüldüğüne dikkati çeken Yılmaz, "Arkadaşlarımız bu konuda çalışıyor. Daha önce hiç bu kadar suyun çekildiğini görmemiştim. Çözümü bulunacaktır. Samsun'un doğal mirasını en iyi şekilde koruyacağımıza yönelik kimsenin şüphesi yok." ifadesini kullandı.

Herkesten, buranın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesi için destek isteyen Yılmaz, "Dünya Mirası Listesi'ne bizim haricimizde başka yerler de girmek istiyordur. Biz kendimizi en iyi şekilde anlatma isteği içerisindeyiz. Önümüzde bir imtihan var. İnşallah UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne gireriz." dedi.

Milletvekili Ceylan da "kuşları silahla değil, fotoğrafla yakalamak için" böyle bir program düzenlediklerini dile getirerek, kuşlar ve doğal varlıkların fotoğraf ile ölümsüzleştirilmesi dolayısıyla yapılan etkinliği önemsediklerini kaydetti.

Vali Osman Kaymak da yarışmaya katılanlara başarı dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye genelinden yaklaşık 100 fotoğrafçının katıldığı ve yarın sona erecek organizasyonda fotoğrafları dereceye girenlere para ödülü verilecek.

haber Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde Fotosafari haberler haberi haberleri HABER HABERLER Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim Ve Kültür Kurumu Milli Parklar Genel Müdürlüğü Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Adalet V
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı