Reklam
Reklam
Advert

OMÜ öğretim üyelerinin ISIF'20 başarısı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyeleri, 5.

OMÜ öğretim üyelerinin ISIF'20 başarısı
OMÜ öğretim üyelerinin ISIF'20 başarısı admin
Bu içerik 25 kez okundu.
Reklam

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF'20) kapsamında düzenlenen Uluslararası Buluş Yarışması'nda kazandıkları ödüllerle büyük başarılara imza attı.


OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla katılım sağlanan ISIF'20 “Uluslararası Buluş Yarışması”nda sergilenen buluşlar, her biri alanında uzman uluslararası jüri kurulu tarafından değerlendirilerek ödüle layık görülenler, düzenlenen çevrimiçi ödül töreniyle açıklandı. Yarışmanın sonunda OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri; Dr. Öğr. Üyesi Murat Kapusuz, Prof. Dr. Hakan Özcan ve Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, ve “yakıt özelliklerinin geliştirilmesinde kullanılacak fotokatalitik kapsül” üreterek altın madalya kazandı.


OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sevim Alışır ve Mühendislik Fakültesi öğrencisi Kübra Ökmen, atık alüminyum teneke kutularından a-Al203 üretimi ile, OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Abdülbakir Bakay, cerrahi diseksiyon aparatında kullanılan iletken olmayan saydam kılıf üretimi ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Ayrıca OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ertuğrul Can, bir amniyon zarı transplantasyonu sistemi ve OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ile Arş. Gör. Erkan Öztürk de CNC torna tezgâhları için akıllı kesici takım modülü üreterek bronz madalya kazandı.


ISIF'20 “Uluslararası Buluş Yarışması'na, 40'ın üzerinde ülkeden 600'e yakın buluş katıldı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı