Reklam
Reklam
Advert

Yumurta topuk ayakkabı aşkı ilçeyi aştı

Samsun’un Çarşamba ilçesinin simgesi olarak bilinen yumurta topuk ayakkabı satışı ilçede çok fazla rağbet gösterilmese de yurt dışında da satış gerçekleşiyor.

Yumurta topuk ayakkabı aşkı ilçeyi aştı
Yumurta topuk ayakkabı aşkı ilçeyi aştı admin
Bu içerik 17 kez okundu.
Reklam

Samsun'un Çarşamba ilçesinin simgesi olarak bilinen yumurta topuk ayakkabı satışı ilçede çok fazla rağbet gösterilmese de yurt dışında da satış gerçekleşiyor.


Çarşamba ilçesinin simgesi olarak bilinen yumurta topuk ayakkabısı yut dışında da merak uyandırıyor. Bunun üzerine konuşan Çarşamba ilçesinde yumurta topuk ayakkabı imalatı yapan ve aynı zamanda Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Aydın açıklamalarda bulundu.“Sevda 100 sene öncesine dayanıyor"


Çarşamba ilçesinde yumurta topuk ayakkabı imalatı yapan Çarşamba Kunduracılar Odası Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Aydın, “Yumurta topuk ayakkabı sevdası 100 sene öncesine dayanıyor. İnsanlarımız o zamanlarda yumurta topuk ayakkabı tercih ediyordu. Her şehir kendini ayakkabı sektöründe geliştirirken Çarşamba'da böyle bir durum söz konusu olmamış. O yüzden yumurta topuk ayakkabı Çarşamba'ya özgü bir simge olarak kalmış” dedi.İlçeden ülkeye


İlçede pek rağbet görmemesine rağmen yurt dışına çokça satış gerçekleştiren Başkan Aydın, “İnsanlarımız şuanda pek rağbet göstermiyor. Ben daha çok sosyal medya üzerinden yurt dışına satış yapıyorum. Oralarda hala daha topuklu ayakkabı giyiliyor. Eskiden yumurta topuk ayakkabı imalatı yapan birçok esnaf vardı. Şuan çok az sayıdayız. Ayakkabının kalitesine göre de satış fiyatlarımız 150-300 TL arası değişiyor” ifadelerini kullandı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı