Reklam
Reklam
Advert

Başkan Yıldız: “Norm fazlası öğretmenler konusunda yeni mağduriyetler oluşmasın”

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, norm fazlası öğretmenlerle ilgili yapılan atama duyurusunda yanlış uygulama yapılarak öğretmenlerin mağdur edildiğini söyledi.

Başkan Yıldız: “Norm fazlası öğretmenler konusunda yeni mağduriyetler oluşmasın”
Başkan Yıldız: “Norm fazlası öğretmenler konusunda yeni mağduriyetler oluşmasın” admin
Bu içerik 1131 kez okundu.
Reklam


Başkan Yıldız konu ile ilgili olarak yaptığı sosyal medya paylaşımında şöyle dedi: “Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaç fazlası öğretmenler ile ilgili çıkmış olduğu duyuruda MEB Öğretmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin 53/3. maddesini yok sayarak yeniden bir hak gaspına imza atmak üzere. Bakanlığımızın yönetmelik ile tanımış olduğu hakkı (mağduriyeti gidermek üzere) İl Müdürlüğü'nün görmezden gelmesi, eğitimin paydaşlarına kulaklarını her zamanki gibi tıkaması her yıl yeni mağduriyetler oluşturuyor. Bu yıl çıkarmış olduğu duyuruyu tekrar gözden geçirerek ihtiyaç fazlası öğretmenlere il içerisinde tercih hakkını yönetmelik gereği dahil etmesini bekliyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde öğretmenlerimize yeni zorluklar, mağduriyetler oluşturmayın. Konu ile ilgili resmi başvurumuzu pazartesi yapıp konuyu hukuki boyutları ile takip edeceğimizi ifade ediyor, sürecin buraya gelmeden düzeltilmesini bekliyoruz.”


İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yapılan işlemi geri almaması üzerine söyledikleri gibi resmi yazı ile başvuru yaptıklarını ifade eden Başkan Yıldız, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne resmi başvurumuzu gerçekleştirdik. İhtiyaç fazlası öğretmenlerin atama duyurusunu il geneli tercih hakkı sunarak revize etmeleri öğretmenlerimiz için kurulan kıymet ve değer cümlelerinin lafta kalmamasını temenni ediyoruz” dedi.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı