Reklam
Reklam
Advert

TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu yayında

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 yılı kalkınma ajansları teması olarak belirlenen "kaynak verimliliği" kapsamında, bölgesindeki üretim süreçlerinin kaynak verimliliği unsurları açısından mevcut durumunu ve potansiyel gelişme alanlarını tespit etmek amacıyla TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu’nu hazırladı.

TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu yayında
TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu yayında admin
Bu içerik 25 kez okundu.
Reklam

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 yılı kalkınma ajansları teması olarak belirlenen "kaynak verimliliği" kapsamında, bölgesindeki üretim süreçlerinin kaynak verimliliği unsurları açısından mevcut durumunu ve potansiyel gelişme alanlarını tespit etmek amacıyla TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu'nu hazırladı.


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile iş birliği ile hazırlanan rapor, kamu kurumlarının ve iş dünyası temsilcilerinin katkıları, araştırma ekibi ve ajans uzmanlarının özverisi ile Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayacak şekilde anket ve görüşmelere dayalı saha araştırması ile tamamlandı.


Raporun hazırlandığı dönem bütün dünyayı etkisine alan Kovid-19 salgını ile mücadele dönemine denk gelmiş olmakla birlikte detaylı analizleri içeriyor.


İhtiyaç analiz raporunda; bölgenin kaynak verimliliği açısından potansiyel taşıdığı ve bölgedeki tüm endüstrileri ve işletmeleri içerecek şekilde kaynak verimliliği programlarının oluşturulması gerektiği değerlendiriliyor. Bunun yanı sıra üretim-tüketim yaklaşımlarının değiştirilmesinin de bölge için önemli bir çalışma ortamı sağlayacağı; eğitim ve projelerle desteklenen kaynak verimliliği aktivitelerinin yaygınlaştırılması ve bütün bölgede uygulanabilir hale getirilmesi öneriliyor.


Raporda ayrıca, uygulamaya geçirilecek kaynak verimliliği süreçleri, TR83 Bölgesi'nin ekonomik gelişimini ve büyümesini destekleyecek ve küresel iklimin korunmasına da katkı sağlayacak bir unsur olarak ortaya koyuluyor.


TR83 Bölgesi Kaynak Verimliliği İhtiyaç Analizi Raporu'na Kalkınma Kütüphanesi ve OKA kurumsal web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı