Reklam
Reklam
Advert

Ev hanımlarına yepyeni istihdam imkanları doğuyor

Farklı sebeplerle belirli bir meslek sahibi olamayan ev hanımları için her geçen gün yeni alanlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Hem gelir sahibi olmak hem de iş hayatında bulunmak isteyen ev hanımları için farklı alternatifler gündemde.

Ev hanımlarına yepyeni istihdam imkanları doğuyor
Ev hanımlarına yepyeni istihdam imkanları doğuyor admin
Bu içerik 555 kez okundu.
Reklam

Özellikle son yıllarda devletin de teşvikleri ile iş hayatında yer almaları için ev hanımlarına özel geliştirilen pek çok iş modeli bulunuyor. Aile bütçesine katkı sağlamak ve kendi gelirini elde ederek üreten bir kadın olmayı hayal eden kadınlar artık oldukça popüler. Evin tüm giderlerini eşine yıkmak istemeyen ya da kendisi için de yeni vizyonlar açmak isteyen kadınlar iş hayatına atılarak hem kazanç hem de özgüven sağlıyorlar.

Sosyal medya platformlarında kendilerini duyurma imkanı bulan kadınlar, evde kendi tasarımları olan ürünleri satabiliyor, bu şekilde oldukça ciddi gelirler elde edebiliyorlar. Belediyelerin ve MEB kurumlarının da gelen talepler doğrultusunda meslek edindirdiği ev hanımları arasında küçük üretimler halinde başlayıp daha sonra fabrikasyona dönüşen pek çok başarı hikayesi de bulunuyor. Takı tasarımcılığı, cep telefonu kılıfı tasarımcılığı, kişiye özel pek çok alanda yapılan uygulamalar ile başlayan butik işler artık oldukça revaçta.

Son zamanlarda evden iş imkanları arasında popüler olanlardan birisi de kozmetik alanında. Kadınların hiç tükenmeyecek ihtiyaçları arasında yer alan bu alana hizmet etmek elbette oldukça karlı bir iş. Bundan yola çıkan hanımlar kalıcı makyaj, protez tırnak gibi son zamanların oldukça popüler uygulamalarını öğreniyor ve kendi evlerinde ya da isteğe bağlı olarak müşterilerin evlerinde hizmet veriyorlar. Arkadaş çevrelerinde yapılan kulaktan kulağa tanıtımın yanı sıra sosyal medya mecralarında da bu hizmeti duyuran ev hanımları oldukça risksiz olan kozmetik uygulamaları sayesinde çok cüzi harcamalar ile meslek sahibi oluyor ve harcadıklarını bir kaç uygulama ile amorti ediyorlar. Kazançları ise hiç de azımsanacak gibi değil diyebiliriz. Haftada birkaç uygulama yapan kadınların aylık gelirleri asgari ücreti 3’e katlayabiliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
OZAN ARİF, 10 BİN KİŞİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı
Fuhuş sanıklarına ceza yağdı