Reklam
Reklam
Advert

Öğretmenlere pandemi sürecinde mesleki eğitim

Samsun’un Atakum ilçesinde görev yapan öğretmenlere salgın sürecinde mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uzaktan eğitim verildi.

Öğretmenlere pandemi sürecinde mesleki eğitim
Öğretmenlere pandemi sürecinde mesleki eğitim admin
Bu içerik 1801 kez okundu.
Reklam

Samsun'un Atakum ilçesinde görev yapan öğretmenlere salgın sürecinde mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uzaktan eğitim verildi.


Atakum ilçesinde görev yapan öğretmenlere Atakum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ders branşlarına özel uzaktan eğitimler verilmeye başlandı. İlk eğitim olarak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serpil Alptekin, özel eğitim branşındaki öğretmenlere “Salgın Döneminde Özel Eğitim Uygulamaları” konulu eğitim verdi. Eğitim konuları arasında; uzaktan eğitimde ailenin katılımının önemi, uzaktan eğitime aile katılımının gerekçeleri, uzaktan eğitime aile katılımını sağlamanın yolları, uzaktan eğitime aile katılımında dikkat edilmesi gereken konuları, aile ile iletişimin önemi ve esasları, uzaktan eğitimde tercih edilmesinde fayda görülen yöntemler, aile eğitimin önemi ve bu süreçteki gerekliliğine yer verildi.


Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik konuşmasında, branş bazındaki uzaktan eğitimlerin her hafta yeni bir konu ile devam edeceğini belirtti. Doç. Dr. Serpil Alptekin ve özel eğitim öğretmenlerine eğitime katılımlarından dolayı teşekkür etti ve haftaya başka bir konu ve eğitimci ile buluşma temennisinde bulundu.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı