Reklam
Reklam
Advert

OMÜ'de “Kültür Elçileri Projesi" başlıyor

Türk kültür, sanat ve bilim dünyasının temsilcileri ile OMÜ’lü uluslararası öğrencilerin buluşacağı Kültür Elçileri Projesi (KEP) yakın bir zamanda başlayacak.

OMÜ'de “Kültür Elçileri Projesi
OMÜ'de “Kültür Elçileri Projesi admin
Bu içerik 34 kez okundu.
Reklam

Türk kültür, sanat ve bilim dünyasının temsilcileri ile OMÜ'lü uluslararası öğrencilerin buluşacağı Kültür Elçileri Projesi (KEP) yakın bir zamanda başlayacak.


Yürütücülüğünü yaklaşık 6 bin uluslararası öğrenciye sahip OMÜ'nün yapacağı, Uluslararası İlişkiler Birimi, OMÜ Vakfı ile OMÜ-TÜRKÇE'nin de paydaş olduğu projeyle OMÜ'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin burslandırılması hedefleniyor. OMÜ'yü tercih eden uluslararası öğrenciler, eğitim süreçlerindeki başarıları dâhilinde KEP programına kabul edilerek alacakları eğitimle birlikte ülkenin ve kültürün sertifikalı temsilcileri olacaklar. Söz konusu proje ile Türk kültürünün tanıtılması, yaygınlaştırılması ile uluslararası diyalog ve iletişimin güçlendirilmesini hedefleniyor.Türk kültür ve medeniyetinin sembolü olan temalar projede yer alıyor


Türk kültür ve medeniyet tarihinin simgesi olan edebiyat, müzik, sanat, folklor, mutfak sanatları vb. temalar, Kültür Elçileri Yetiştirme ve Eğitim Projesi'nin bileşenleri arasında yer alıyor. Ayrıca proje dâhilinde şehir içi ve dışındaki sosyal ve kültürel mekânlar ile müzelere ziyaretler de yapılacak.OMÜ-KEP programı “bir fincan kahveyi kırk yıl hatırlı” yapan Anadolu aydınlığında tanışma fırsatını tüm uluslararası öğrencilere sunacak. OMÜ-KEP; bilgi ile dostluğu, Türk kültürünü, sanatını ve dünyaya bakış açısını bir araya getirirken bu kapsamda programa alınan öğrenciler, eğitimler doğrultusunda öğrenim gördükleri ülkeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Öğrenciler, eğitimlerini tamamlayıp kendi ülkelerine döndükleri zaman Türk kültür ve eğitim sisteminin birer elçisi olarak Türkiye ile kurdukları bağları canlı tutacak.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı