Reklam
Reklam
Advert

Dünyadan Türkiye'ye 'estetik' akını

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.

Dünyadan Türkiye'ye 'estetik' akını
Dünyadan Türkiye'ye 'estetik' akını admin
Bu içerik 24 kez okundu.
Reklam

Dr. Hayati Akbaş, korona virüs döneminde estetik turizminin arttığına dikkat çekerek, "Fransa'dan, Almanya'dan, İsviçre'den ve Amerika'dan insanlar Türkiye'ye, Samsun'a gelerek estetik operasyon oluyorlar" dedi.


Korona virüs salgını döneminde tüm dünyada ciddi sağlık tedbirleri alındığını ifade eden Samsun FBM Tıp Merkezi Sahibi Dr. Hayati Akbaş, "İlginç bir şekilde Avrupa ülkeleri ve dünyanın farklı ülkeleri bir takım iç piyasalarını ve iş yerlerini kapatması sonrasında bazı insanlar korona virüs döneminde Türkiye'ye gelerek burada estetik operasyonu yaptırmaya başladılar. Fransa'dan, Almanya'dan, İsviçre'den ve Amerika'dan insanlar Türkiye'ye, Samsun'a estetik operasyon için geliyorlar. Burada ilginç olan şey şudur: Bu işlemler yapılırken o kişiler gelmeden önce bir takım testlerden geçiyorlar. Mutlaka onlardan korona testi isteniyor. Bir önlemler zinciri çerçevesinde bunların operasyonları gerçekleştiriliyor. Estetik cerrahi süreci bir şekilde yürüyor. Salgın döneminde plastik cerrahiye olan ilgi artmış durumda" diye konuştu."Samsun yurt içinde ve yurt dışında bilinen bir yer haline geldi"


Samsun'un estetik alanında Türkiye'de bilinen bir yer olduğuna değinen Dr. Hayati Akbaş, "Önlemler alınıyor, operasyonlar gerçekleştiriliyor, giderken tekrar korona testleri yapılıyor ve her şey normal ise ülkelerine gönderiliyorlar. En çok gelme sebeplerine bakarsak, erkekler en çok saç ekimi için geliyor. Saç ektirmek için çok sayıda insan bu evde bulunma dönemini bu şekilde geçirmek için geliyor. Bunun dışında yüzle ilgili burun estetiği, yüz gençleştirme çok yaygın bir şekilde talep ediliyor. Bu dönemde geliyorlar. 10 -15 gün kadar kalıyorlar. Tedavileri tamamlanıyor ve testleri yapıldıktan sonra ülkelerine dönüyorlar. Vücut şekillendirme ameliyatları için geliyorlar. Karın germe, kadınlarda göğüs estetiği, yağ aldırma gibi operasyonlar için geliyorlar. Samsun bu konuda Türkiye'de bilinen bir yer haline geldi. Estetik ve plastik cerrahi konusunda bilinen merkezlerden bir tanesi haline geldi. Fiyat avantajının olması, en uygun fiyata en güzel kaliteyi, en güzel hizmeti almaları burayı tercih etmelerini sağlıyor. Bu da ülkemiz için olumlu bir durumdur. Bizim ülkemize estetik operasyonları için geldiğinde işleri tamamladıktan sonra ülkesine döndüğünde sadece estetiği yapılarak dönmüş olmuyor, ayrıca Türkiye, Samsun'la ilgili güzel anılarla ülkelerine dönüyorlar" şeklinde konuştu.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı