Reklam
Reklam
Advert

Samsun Okuma Vakti Projesi 4 yaşında

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, nitelikli okur olma yolunda çocukların yanında olmayı, onları okuma kültürünü özümseyen, okuduğunu sorgulayan, fikir üreten bireyler olarak topluma kazandırmayı hedefleyen "Samsun Okuma Vakti Projesi" 4.

Samsun Okuma Vakti Projesi 4 yaşında
Samsun Okuma Vakti Projesi 4 yaşında admin
Bu içerik 27 kez okundu.
Reklam

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, nitelikli okur olma yolunda çocukların yanında olmayı, onları okuma kültürünü özümseyen, okuduğunu sorgulayan, fikir üreten bireyler olarak topluma kazandırmayı hedefleyen "Samsun Okuma Vakti Projesi" 4. yaşında da devam ediyor.


Bundan 4 yıl önce, 8 Şubat 2017 tarihinde ailelerin çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmeleri amacıyla kitap okuma anlamında önemli bir projeye imza atıldı ve her akşam 20.00'de kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirilerek aileler kitabın etrafında buluşturuldu.3 aşamada gerçekleşecek


2020-2021 eğitim-öğretim yılında "#samsunhikayesiniyaziyor" etiketi ile yoluna devam eden projenin bu yılki etkinlikleri 3 aşamada gerçekleşecek.


1.aşamada; 10 Şubat 2021 tarihi itibariyle "#okurlaryazarlariylabulusuyor" etkinliği kapsamında yerel ve ulusal anlamda halka mal olan yazarlar okurlarıyla bir online platformu üzerinden bir araya gelecek.


2.aşamada; saat 20.00'de başlaması alışkanlık haline gelen projede kitapseverler "www.samsunokumavakti.com" adresinde hikayelerini 3 platformda yazacaklar. 3.aşamada ise bakanlık tarafından uygun görülen güncel kitaplar öğretmenler tarafından seslendirilerek ve "www.samsunokumavakti.com" adresinde sesli olarak okurlarıyla buluşacak.


Projenin kitap okuma konusunda yapılan çok önemli bir çalışma olduğunu ve toplumda bu konuda ciddi bir farkındalık meydana getirdiğini vurgulayan Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, projenin bu yılki etkinlikleri kapsamında Vezirköprü olarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerin yapılan çalışmaları "#samsunhikayesiniyaziyor" etiketiyle 8 Şubat Pazartesi günü saat 20.00'de Facebook ve Twitter'da paylaşarak katılımlarnı beklediklerini vurguladı.

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlkadım meclis üyesi Adem Kunt , Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı
Samsun'daki Suriyeliler sınıra dogru yola çıktı